KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 15628377
nr 1562 8377
Hasse Lindroth
(f. 1938), Sverige
Etsning, "Station d Avignon, Paris. Signerad, numrerad 43/300, daterad -07. Bildmått: 28,5x22 cm, yttermått inklusive ram: 49x40 cm
Hasse Lindroth, född 1938 i Stockholm, svensk målare och grafiker.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 11 september 2023
kl 19:22:36
11/9 09:07:38
Hasse Lindroth
Läs mer om Hasse Lindroth